06.09.2013 :: 03:44 Komentuj (0)

Popołudniowy shreding w mini pajpie. Poczułem się jak dawniej gdy w podobnych rynnach wykopywanych łopatami można było jeździć u nas w Polsce- w Szczyrku, Szczawnicy, Krynicy, Karpaczu, Zakopanym. To w takich właśnie śnieżnych dziurach zaczęła się moja zajawa na pajp.Mały pajp i Super pajp

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

15.09.2013 :: 13:11 Komentuj (1)

Największa moja gleba minionej zimy, tak akurat żeby sezon zamknąć. Wszystko szło pięknie do momentu jak na chwilę przed lądowaniem gogle naszły mi na oczy i zasłoniły lądowanie :/. Nie zostało mi nic innego jak walnąć betami z całym impetem w (na szczęście) miękki śnieg. Z jednej strony szczęście bo nic sobie nie złamałem, z drugiej za to straciłem przytomność na jakiś czas i ponaciągałem mięśnie szyi. Myślałem, że szybko mi przejdzie, ale nawet teraz po pięciu miesiącach rehabilitacji i odpoczynku jeszcze mój organizm trochę czuje tą glebę, co czyni ją moją najgorszą w karierze. Lipa straszna, ale jak to mówią "it's part of the game". Teraz pomału wracam na swój level. Oby takich niemiłych akcji jak najmniej w moim i wszystkich innych snowboardingu.

A tak to wyglądało jeszcze chilę wcześniej. Najlepsza a zarazem najgorsza sesja sezonu. Foto by. Adam Łakomy.


Rehabilitacja jak zawsze, żmudna, męcząca, nudna, i trwająca wieki. Dzięki chłopakom z Reha-Forma za fachową opiekę i zaangażowanie w przywrócenie mnie do sprawności.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

15.09.2013 :: 13:56 Komentuj (0)


@michalligocki

#bsair #method #bluebird #snowboarding#oldschoolisatrueschool
 #roadtosochi #aposnow#burnenergy #cardrona #nz #tweekitlikeitshot

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

16.09.2013 :: 05:21 Komentuj (0)

@michalligocki


Droga do Cardrony jest niesamowita. Taki widok daje energię na cały dzień


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

16.09.2013 :: 12:13 Komentuj (0)


Fotosik darmowy hosting obrazków@michalligocki
Widok na dolinę Cardrona (po drugiej stronie rok temu jeszcze był sławny Snow Park NZ gdzie świetnie się jeździło) parking i "zamek"- restauracja, kawiarnia, sklep kasy, przedszkole. Tak to mniej więcej wygląda w chyba największym ośrodku sportów zimowych w Nowej Zelandii


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

20.09.2013 :: 13:27 Komentuj (0)

Ciężko tu jest w tej Nowej Zelandii z pogodą. W Cardronie gdzie jeżdżę prawie non stop wieje i jest mgła. W sumie nikt już tutaj nie został z moich kolegów startujących w pucharach świata. Wszyscy wrócili do domów. Ja jednak uważam i mam zajawę, żeby oczekiwać na słońce i wtedy w najlepszym aktualnie na Świecie parku jeździć od samego rana.
Foto poniżej prosto od Małego. Swoją drogą zapraszam do sprawdzenia jego bloga i jego przygód po Nowej Zelandii.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

22.09.2013 :: 12:34 Komentuj (0)

Spadło ostatnio tu trochę świeżego śniegu. Wszyscy oszaleli na tym punkcie (żadne kamerdolce nie były wstanie lokalnych powstrzymać. A nie było ich mało). Kolejka na pierwsze krzesło była prawie jak w szczycie sezonu. Sam też nie mogłem odmówić sobie tej przyjemności i zrobiłem kilka żlebów czy polanek poza trasą. Jak to mówią "Pow is a gift from God" i jak zawsze podobał mi się każdy skręt w puchu, ale niestety nie mają tu tak dobrej jazdy poza trasą jakmy ...


...w Wiśle (foto: Max Rudnik) czy...

...w Szczyrku (foto: Ogień Marek)

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

25.09.2013 :: 11:18 Komentuj (0)

Mój przyjaciel Rene Eckert, z którym swojego czasu miałem przyjemność realizować filmy dokumentalne o snowboardingu w Rumunii i Bułgarii, w tym roku wybrał się ze swoją kamerą na podróż do Nowej Zelandii. Znając Renego wyjdzie z tego jakiś ciekawy klip. Tetaz teaser, pełna wersja pewnie już niebawem. Sprawdź co wcześniej robił Rene na jego stronie  blickinsfreie.de/


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

25.09.2013 :: 11:23 Komentuj (0)

Bardzo się z tym mottem niemieckiego tenisisty utożsamiam i to jeśli chodzi o wszystkie sporty, którymi się pasjonuję i którymi się zajmuję.

"I love winning, I can take losing,
but most of all I love to play!"

- Boris Becker

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

26.09.2013 :: 11:51 Komentuj (0)

Już w najbliższą sobotę w Cardronie odbędą się Mistrzostwa Świata w Mini Pajpie. To tak akurat na koniec mojego pobytu tutaj. Zapowiada się bardzo wesoło i ciekawie. Startuje i mam nadzieję, że skile jakie nabyłem swego czasu jeżdżąc w pajpie na "julkach" nie poszły w las. Do tego konkurs na najlepszego methoda wydaje się być dla mnie smakowitym kąskiem ;).

A tak sami organizatorzy opisują nadchodzące Mistrzostwa:
NZsnowboard.com MInipipe World Champs
Cardrona Alpine Resort, NZ

September 28th 2013 - 12pm start : Weather Day - Sunday

'12 feet of pure RADNESS!'

NO ENTRY FEE - NO SKIERS - NO DOUBLE CORKS - JAM FORMAT - SPOT PRIZES - 100% FUN 


PRIZES:
- Overall Minipipe World Champion
- Best Retro Board
- Best Handplant
- Best Dressed
- Best Method
- Best Jib
- Highest Air

Head Judge - Jody Blatchley
Sprawdź i śledź to wydarzenie na FB


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

28.09.2013 :: 07:39 Komentuj (0)

Pogoda była ciężka, ale funu z MŚ w mini pajpie i tak było sporo. Zgarnąłem główną nagrodę za najlepszego hand planta i wyróżnienie za methoda. Jednak tytuł Mistrza Świata w mini pajpie zgarnął mi sprzed nosa lokalny wymiatacz Michel Brown. Zwody miały mega klimat i nikt się nie przejmował ciężkimi warunkami. Przedział wiekowy od 7-57lat. Dużo fajnych kreatywnych trików i sporo oldschoolu. Będę je długo miło wspominał i mam nadzieję, że na następne takie nie będę musiał długo czekać.
{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

archiwum

linki

Brelok- official blog 1242 Burn Quicker - Racja zdrowia APO Snow Image Map