16.08.2013 :: 13:24 Komentuj (4)

Jak prawie każdego roku od dobrych kilku lat mamy sierpień a dla mnie znaczy to tyle, że nadszedł czas by zacząć następną zimę. Jednocześnie muszę pożegnać się z latem, ciepłymi dniami i nocami, plażą, morzem, tenisem, golfem, surfem, rowerem i wszystkimi innymi zaletami lata. Zostawić bliskich w kraju i ruszyć w swoją stronę. Wsiadam w szortach do samolotu, dwie doby później wychodzę z niego w kalesonach. Ciach i masz do 40 stopni różnicy temperatury. Pyk i osiem miesięcy śnieg pod nogami.
Nie narzekam na to wcale. Jestem w miejscu, w którym zawsze być marzyłem i Bogu dziękuję, że marzenia te realizować jest mi dane. Dziękuje bliskim, że mimo iż czasem zakręty są cisne oni, nie pozwolili mi się z tej drogi wykoleić. Sponsorom- dzięki którym większość swojej energii mogę przeznaczyć na deskę, też teraz podziękować chciałem. Bez Was wszystkich pewnie już dawno bym skręcił w jakąś boczną uliczkę
Zaczynam kolejny etap drogi, którą od dłuższego czasu z satysfakcją podążam. Dobrze wiem, że dotrzeć do jej końca wcale łatwo nie będzie. Czaka mnie jeszcze wiele, wiele pracy. Upadków i wzlotów. Dni gorszych i lepszych. Mimo to mam zamiar w obranym przez siebie kierunku podążać wytrwale. Trzymajcie za mnie kciuki bądź nie ja tym czasem zaczynam zimę 2013/2014 i ruszam dalej... 


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

23.08.2013 :: 14:57 Komentuj (0)

W tym roku do Nowej Zelandii przylecieliśmy na ok 10 dni przed startami w PŚ. Plan zakładał, że spokojnie tych kilka dni wystarczy aby się spokojnie rozjeździć, wziąć udział w oficjalnych treningach i w pełni gotowi wystartować w zawodach. Niestety pogoda znacznie te założenia skomplikowała. Jak na złość codziennie pełna mgła i silny wiatr, taki że ośrodek zamykali i dużo pojeździć się nie dało. Pecha mieli slope stylowcy ich treningi odbywały się wręcz na siłę, wiatr nie pozwalał wyczuć prędkości na skocznie, a widoczność była taka, że z wybicia nie było widać lądowania. Było tak źle że Shaun White zaliczył bule i skręcił lub złamał kostkę.  Ostatecznie Zawody mężczyzn zostały odwołane a dziewczyną następnego dnia po 6 godzinach oczekiwań trochę się przejaśniło i każda oddała 2 przejazdy w kwalifikacjach i top 8 jeszcze dwa w finałach. 

W takich warunkach Piotrek Janosz pykał po railach i skoczniach

Kasia "Gumka" Rusin w takich. Gumka zajęła 21 miejsce co jak na jej pierwszy start w PŚ od roku i powrót po kontuzji kolana jest b.dobrą opcją. Zebrała trochę punktów w kwalifikacji do Sochi i pewnie w następnych startach pójdzie jej jeszcze lepiej.


W wiosce słońce a chmury jak przyczepione do ośrodka.

Co do mojego startu to też pogoda w znacznym stopniu stanęła mi na drodze. Ostatni raz przed przylotem na antypody jeździłem w pajpie prawie 5 miesięcy temu dlatego liczyłem na te kilka dni przed startem, ale mgła codziennie była tak, że kontury rynny było można dostrzec dopiero po wjechaniu do niej. W dniu zawodów na szczęście wyszło słońce i w 50 minut musiałem sobie wszystko na szybko przypomnieć. W pierwszym przejeździe podparłem bs9 i sporo na tym straciłem. W drugim chciałem się poprawić, lecz upadłem. Kończę te zawody na 34 miejscu, czyli w ok połowie mocnej stawki. Teraz tu jeszcze chwilę zostaję i mam zamiar ten czas odpowiednio przepracować- popracować nad trikami i przejazdem, aby z zawodów na zawody coraz lepiej jeździć.  Dzięki za zdjęcia Asi Zając i Leskiemu.

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

archiwum


2022styczeń
2021grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2020grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2019grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2018grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2017grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2016grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2015grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2014grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2013grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2012grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2011grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2010grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2009grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2008grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2007grudzień listopad październik

linki

Brelok- official blog 1242 Burn Quicker - Racja zdrowia APO Snow Image Map