02.02.2011 :: 23:14 Komentuj (1)

Pisałem już tu o naszej ciężkiej wyprawie do Turcji. Poniżej fota jak wszyscy kimamy na podłodze na lotnisku w Istanbule. Nawet żadna z moich podróży do Nowej Zelandii, która jest znacznie jednak dłuższa mnie tak nie wymęczyły :/.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

02.02.2011 :: 23:29 Komentuj (0)

Zaskoczyła mnie Turcja swoimi górami i ich sporymi możliwościami freeridowym.
Turcia, Erzerum


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

03.02.2011 :: 21:36 Komentuj (0)

Właśnie zdałem sobie sprawę, że mija 10 rok odkąd pierwszy raz założyłem kurtkę z napisem POLSKA na plecach. Kawał czasu miną i kawał czasu już ta moja przygoda ze snowboardem, zawodami, reprezentacją trwa.
2001 rok - Finlandia "Europejskie Olimpijskie dni Dzieci" to były zawody, które na pewno zapamiętam na zawsze.


stołówka pełna międzynarodowych studentów, jest z kim pogadać.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

06.02.2011 :: 21:53 Komentuj (2)

Uniwersiadowy start, skończył się dla mnie nawet ok, biorąc pod uwagę to, że pierwszy dzień jazdy tutaj był jednym z moich najgorszych dni na desce i o mało co a bym sobie krzywdę zrobił. Następnego dnia było już lepiej i z każdym przejazdem pewniej. Dostałem się do 1/2 finałów a potem do ścisłego finału, gdzie ostatecznie zająłem 8 miejsce. 
Finały można było oglądać na Euro Sport 2 live


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

08.02.2011 :: 16:43 Komentuj (0)

O 3ciej w nocy wróciłem z Turcji do Domu, a dziś o 14 już miałem w planie jechać poskakać 3 dni w snowparku w Planai. Niestety na lotnisku we Frankfurcie moje boardbagi nie zmieściły się do samolotu i zostały w Niemczech :/.

Teraz już jestem spakowany i tylko czekam na kuriera żeby mi moje deski dowiózł i troche się już denerwuję bo się gość spóźnia.
Jade z Darą i Jackiem B, pogoda sprawdzona, ma byc pełna lampa, snowpark przygotowany na nas czeka, zapowiada się mistrz jazda, już bym tam chciał być.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

12.02.2011 :: 18:36 Komentuj (0)

Szybkie 3 dni skoków w snow parku w Planai, naprawd zajebista miejscówka, 3 chopy w lini i mnóstwo jibów, jeden przejazd zajmuje 7 minut i można sobie tak jeździć i jeździc calymi dniami, ja niestety miedzi Turcją a QSS miałem ich tylko 3 ale wykorzystalem je w 100%.{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

14.02.2011 :: 14:12 Komentuj (1)

Wczoraj zakończyły się drugie największe zawody snowboardowe w naszym kraju - "Quiksilver Snow Session". 

Fajnie tak na całkiem sporej skoczni sobie polatać w tatrach, przed naszymi polskimi kibicami i gdyby nie nierówności na najeździe to wystawił bym chopie wysoką 5 , ale i tak nie ma co narzekać ;). 
Organizacja good, kilku zawodników z zagranicy i nasi starzy wyjadacze, lubie w tej grupie jeździć (szkoda, że częściej nie mamy takiej okazji), a wieczorem jeszcze na afterze się spotkać, które to chyba aftery w PL mamy jedne z najlepszych ;).
Ostatecznie zostałem 5ty, po finalach myślalem że będzie wyżej, ale takie noty sędziów dali i tyle w tym temacie. 
Dobrze by bylo jak by QSS tak jak Oscyp na stałe wpisał się w nasz kalendarz zawodów, takie zawody sprawiają, że sezon jest dużo ciekawszy i dodają troszkę dreszczyku emocji.
To chyba tyle z zawodami w PL w tym roku, mają jeszcze byc MP w BA, SS i HP, ale jakoś nie widzę tego w tak kolorowych kolorach, choć nie zapeszam 3mam kciuki za organizatorów również.

foto. Raku

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

14.02.2011 :: 15:39 Komentuj (1)

Bardzo mi miło donieść, że moje zdjęcie zrobione w BBA przez Raka, mega się spodobało chłopakom z Rossignola we Francji i postanowili wywołać je w formie pocztówki i rozdawać zainteresowany na minionych największych europejskich targach sportów zimowych ISPO w Monachium. 
Ja się w sumie jaram mocno.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

16.02.2011 :: 11:22 Komentuj (0)

No i stało się mam fote w galerii ONBOARDu. 
Krótka historia z tego shootingu poniżej ;)
Jako zawodnik Europejskiego Teamu Rossignol, w trakcie sumer campu w les2alpes w sierpniu 2010 zostałem zaproszony na teamowy shooting z chlopakami z RS i w sumie bardzo dobrym europejskim fotografem Matt'em Georges. 
Miejsce w, którym robiliśmy zdjęcia nie budziło we mnie zbyt wiele optymizmu - średniej wielkości plastikowy wall ride postawiony w środku snowparku, dużo się tam nie dało zrobić, ale postanowilem wykorzystać swoje halfpipowe skillsy i siekłem melon to fake, o resztę zadbał już Matt z ekipą, która z odśnieżarki wyrzucała mnóstwo śniegu prosto w moją stronę i obiektyw aparatu, co razem jeszcze ze słonkiem, które nam towarzyszyło, dało taki mistrzowski efekt, że zdjęcie wylądowało w galerii ONBOARD'u #120.
Zajebiście jestem z tego zadowolony, to moja pierwsza fota w onboardzie, o której wiem i mam nadzieje ze nie ostatnia.

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

16.02.2011 :: 22:45 Komentuj (3)

Dziś po raz pierwszy w tym sezonie miałem okazję wybrać się do Parkowej
Doliny w czeskim Bukowcu, w sumie planowalem to od dawna, ale czasu mi
brakowało.
Mimo iż warunki śniegowe za oknem średnie to Parkowa miło mnie
zaskoczyła, pokrywa śniegu jeszcze sporo odwilżowych dni przetrzyma, a sam
snowpark przygotowany całkiem przyjemnie, fajne jibby i konkretna chopa na
której można polatać, do tego krótki wyciąg tależykowy i możemy sporo czasu
jeździć bez odpinania wiązań, tylko pykać trik za trikiem.
Parkowa to chyba
jedno z najlepszych miejsc do snowboaru w Beskidach, a przy obecnych warunkach
śniegowych to chyba nawet jedyne?? I mimo iż w Czechach, to jednak całkiem
blisko. Wysoka piątka dla Zwolaka że to tak pięknie ogarną i że sobie tak to
pielęgnuje.


http://www.parkowadolina.pl/


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

18.02.2011 :: 12:03 Komentuj (1)

 W drodze na sony ericsson snowboard fest. Największe zawody na Słowacji, 4* TTR. Zapowiada się ciekawie, a ekipa z Polski jest mistrzowska wręcz, więc trzymajcie kciuki ;){tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

21.02.2011 :: 21:35 Komentuj (0)

I już po największych zawodach snowboardowych na Słowacji. Mimo iż na Sony Ericson Snowboard Fest było nas aż siedmiu startujących Polaków, to niestety żadnemu z nas nie udało się przebrnąć z półfinałów, do finałowej tap 10. Te zawody to był lekki potop szwedzki, bo do finału dostało się ich aż siedmiu z dziewięciu co przyjechali. 
Trudno trudno trudno, mimo wszystko uważam, że wyjazd na 4* TTR do Drenicy nie był czasem zmarnowanym, poskakałem sobie na dobrej skoczni (choć czasem przez wiatr i śnieg były problemy z prędkością), spotkałem wielu znajomych, pojeździłem i porywalizowałem z kilkoma na prawdę dobrymi riderami. Nie wiem jakie ostatecznie miejsce zdobyłem bo ogłosili tylko tap10, ale jak się coś wyjaśni to dam znać.
Więcej fotek może wkrótce jak mi M.Płoszaj coś dostarczy.
 

foto. www.snowboards.plfoto. www.snowboards.pl

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

22.02.2011 :: 14:27 Komentuj (2)

Zapraszam do oglądania, najnowszego dokumentalnego filmu Rene Eckert'a o snowboardingu w Bułgarii. 
Ja sam miałem okazję brać udział w tym projekcie i w marcu zeszłego roku nagrywać wraz z międzynarodową ekipą snowboarderów materiał w Bułgarskich górach, które mnie mocno urzekły swoimi możliwościami freeridowymi. Ogólnie był to też mój pierwszy raz w Bułgarii i naprawdę mi się tam spodobało, mili i interesujący ludzie, dobre jedzenie, spokój...
Chciałbym jeszcze nie raz tam wracać bo jest tam co robić i gdzie jeździć.
Zobaczcie to co ja miałem okazję doświadczyć osobiście.
ps.
w tym roku w planie było nagrywanie podobnego dokumentu w Iranie, jednak ze względów troche na sponsorów, ale głównie na sytuację polityczną jaka tam aktualnie istnieje nie dostaliśmy zgody na filmowanie w tym kraju :/. I projekt musiał zostać przełożony na 2012


AT EQUILIBRIUM - the new snowboard documentary by BLICKINSFREIE - the full movie from René Eckert on Vimeo.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

24.02.2011 :: 22:06 Komentuj (1)

Wczoraj wieczorem padł pomysł, aby wykorzystać idealne warunki jakie aktualnie panują na stokach plus małe zainteresowanie ludzi i ruszyć na "pierwsze krzesło". Piękna sprawa, wstać o 7 zrobić kanapeczki i o 8 już być z kumplami na krzesełku na czantorie i przy wciąż wschodzącym słonku i lekkim mrozie zjechać jako jeden z pierwszych po idealnie przygotowanym stoku i jeszcze rozpędzić się do 80,6km/h. Idealny początek dnia, o 10 powrót i można wracać do innych obowiązków.
Kilka fot z tego wypadu tutaj
www.snowboardowe.pl


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

25.02.2011 :: 00:14 Komentuj (1)

Kadr z najnowszej produkcji "Pierwsze Krzesło" pełna wersja już niebawem

Ustroń, Czantoria 2011.02.24 godz 8:44

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

28.02.2011 :: 22:45 Komentuj (1)


Wczoraj był RedBull zjazd na krechę, super duż adrenalina i bardzo fajny wyścig. Ja zostałem 7my w snowboardzie, ale przedemną był już same Asy.
Niebawem postaram się wrzucić filmik z zjazdu, jest naprawdę interesujący ;){tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

28.02.2011 :: 22:52 Komentuj (3)

After po zjeździe na krechę potraktowalem lajtowo i wsumie to bardzo dobra decyzja była, bo dziś już o 9rano byłem wraz z Marcinem Jaskółką na Kasprowym i mimo małej ilości śniegu i tak udało nam się znaleść całkiem sporo super freeridu :). Dawno się tyle po górach nie nachodziłem, jestem wykończony, ale jutro ruszamy jeszcze szybciej, bo jest pięknie i nie ma co w wyrku zalegać.
{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

archiwum


2022styczeń
2021grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2020grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2019grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2018grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2017grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2016grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2015grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2014grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2013grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2012grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2011grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2010grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2009grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2008grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2007grudzień listopad październik

linki

Brelok- official blog 1242 Burn Quicker - Racja zdrowia APO Snow Image Map