04.12.2013 :: 19:36 Komentuj (0)

Podczas nagrywania Mellow livin' #2 poszło między innymi takie sw.bs180indy z nawisu.
foto: Marek Ogień
miejsce: Flachauwinkl


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

05.12.2013 :: 22:47 Komentuj (1)

O naszej wyprawie TKT (towarzystwo krajoznawcze "Teges") pisałem już wcześniej Tutaj. Był filmik zrobiony przez Piotra Kabata i zdjęcia Marka Ognia

Przeglądnąłem właśnie mój aparat i telefon i okazuje się, że ja też jakieś fotki na tej pięknej górskiej wyprawie zrobiłem, więc na luźno je sobie tu wrzucam. I następnej wyprawy TKT doczekać się nie mogę
{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

08.12.2013 :: 13:51 Komentuj (0)

Przede mną PŚ w zimnej Finlandii. Dokładnie siedzę w miejscowości Ruka, niedaleko Kusamo. Jest tu tylko jedna mała górka, ale w 100% wykorzystana. Tutaj odbywają się również zawody Pucharów Świat w biegach narciarskich, skokach, muldach, aerials i pewnie jeszcze wielu innych dyscyplinach. 
Jak na razie Finlandia przywitała mnie srogim mrozem i prawie wiecznym zmrokiem (na 8 dni słońce pokazało się tylko 2 razy) w związku z czym dobrze, że jestem tu tylko dwa tygodnie.
Pajp to czysty lód, ale dobrze przygotowany więc jazda w nim jest nawet ok. W sumie jest otwarty od 9-19 i chodzę sobie na dwie sesje każdego dnia.{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

09.12.2013 :: 12:26 Komentuj (0)

Pisałem wcześniej, że Finlandia przywitała mnie mrozem i ciemnościami. Na potwierdzenie pokazuję jak dziś rano poinformował mnie mój telefon o warunkach atmosferycznych na zewnątrz. Pełna lampa, słońce nad horyzontem tylko przez 3:21h i -31stopni poniżej zera. W takich warunkach każda odsłonięta część ciał odmraża się błyskawicznie.Wszyscy wyglądają jak wojownicy ninja. Gdyby nie "road to Sochi" to na bank by mnie tu nie było. Za rok o tej porze roku tutaj mnie nie będzie to też wiem. Ale teraz w imię wyższych celów ubieram się grubo i mimo mrozu staram się wykorzystać tej pajp maksymalnie.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

09.12.2013 :: 22:37 Komentuj (0)

Lubię mieć dobrze przygotowaną deskę. Ostrą i szybką. Jazda na tak przygotowanym sprzęcie to czysta przyjemność mmm. W sumie kanty są głównym powodem dla którego moje skille na jibbach opadły. Moje deski zawsze mają sakramenckie krawędzie. Jeżdżąc po takim lodzie jak tu bez ostrych krawędzi nawet do copingu bym nie dojechał, a atakowanie metalu z takimi tasakami to prawie jak samobójstwo. Zawsze coś za coś, ale ja wolę wysoki fs air niż długi fs board.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

11.12.2013 :: 22:02 Komentuj (0)

@michalligocki

Tweek it like it's hot #snowboarding #fog #finland#freezing #fs7 #roadtosochi — w miejscu: FIS World Cup Ruka Nordic Opening Stadium

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

13.12.2013 :: 20:54 Komentuj (0)

Niestety nie wyszedł mi start w tej Finlandii :/. Przewróciłem się w obu przejazdach przy bs9. Duża szkoda bo finał był w zasięgu ręki a tak to jakaś końcówa. Tak już jest w tym moim sporcie nie ma co sobie liczyć tylko zawsze trzeba jechać swój najlepszy przejazd. Czasem jednak coś pójdzie niezgodnie z planem i jest lipa. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, głowa do góry i lecimy dalej z tematem, bo to przecież dopiero początek sezonu jest.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

13.12.2013 :: 21:01 Komentuj (1)

Na pożegnanie z Finlandią kilka fotek, które tutaj zrobiłem {tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

15.12.2013 :: 00:43 Komentuj (0)

Fotosik darmowy hosting obrazków@michalligocki
It's time to leave Finland.
Off to Colorado till end of january

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

23.12.2013 :: 03:37 Komentuj (1)

Z Polski wyleciałem 1.12 a wrócę dopiero 30.01.2014. W tym okresie byłem już na PŚ w Finlandii w połowie stycznia startuję jeszcze w Kanadzie, ale większość tego czasu spędzę w Colorado. Do Sochi zostało zaledwie kilkadziesiąt dni, a że chcę się jak najlepiej przygotować do tego startu postanowiłem wykorzystać ten czas maksymalnie i spędzić go w najlepszym miejscu do jazdy w pajpie czyli Colorado. W promienu 30minut jazdy samochodem ma do dyspozycji 3 superpajpy. Copper- na którym odbywa się US Grand prix, Breckenridge - dew tour i Vail- US Open. Odcinam się w tym czasie od wszystkiego. Nie interesuje mnie olimpijska gorączka jaka już się zaczyna. Mam zamiar maksymalnie skoncentrować się na moim zadaniu i miejmy nadzieję, że przyniesie to efekt w postaci progresu, nowych trików i trudniejszego przejazdu. Więc teraz czas napięty mam ale "jeszcze bedzie czas by odpoczywac"


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

23.12.2013 :: 03:37 Komentuj (0)

Z Polski wyleciałem 1.12 a wrócę dopiero 30.01.2014. W tym okresie byłem już na PŚ w Finlandii w połowie stycznia startuję jeszcze w Kanadzie, ale większość tego czasu spędzę w Colorado. Do Sochi zostało zaledwie kilkadziesiąt dni, a że chcę się jak najlepiej przygotować do tego startu postanowiłem wykorzystać ten czas maksymalnie i spędzić go w najlepszym miejscu do jazdy w pajpie czyli Colorado. W promienu 30minut jazdy samochodem ma do dyspozycji 3 superpajpy. Copper- na którym odbywa się US Grand prix, Breckenridge - dew tour i Vail- US Open. Odcinam się w tym czasie od wszystkiego. Nie interesuje mnie olimpijska gorączka jaka już się zaczyna. Mam zamiar maksymalnie skoncentrować się na moim zadaniu i miejmy nadzieję, że przyniesie to efekt w postaci progresu, nowych trików i trudniejszego przejazdu. Więc teraz czas napięty mam ale "jeszcze bedzie czas by odpoczywac"{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

24.12.2013 :: 08:43 Komentuj (0)

Z marką OAKLEY związany jestem już blisko 9lat. Wypatrzyli mnie jeszcze jako gówniarza i powiedzieli, że chcą ze mną współpracować. Od zawsze sobie tę współpracę cenię i niezmiennie jestem pod wrażeniem okularów i gogli OAKLEY. Nie ma nic lepszego dla Twoich oczu. 
Od tego sezonu do tej współpracy dołącza się jeszcze sklep internetowy www.1242.eu gdzie znajdziesz całą kolekcję zarówno Oakley i Ray-Ban. Więc jak ktoś z was potrzebuje gogle/oklulary lub chce bliskim zrobić prezent to już wiecie gdzie kliknąć ;). Można odwiedzić jeszcze ich sklep stacjonarny w Starym Browarze w Poznaniu.
Przez Oakley'e świat wygląda lepiej{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

24.12.2013 :: 09:38 Komentuj (0)

To już moje drugie z rzędu święta i sylwester z dala od domu i bliskich :(. Trochę szkoda bo tak często jestem w rozjazdach, że bardzo doceniam sobie tych klika ostatnich dni w roku. Dodać do tego, że Matys i Łukasz również po różnych stronach świata się przemieszczają, to spotkać się nam wszystkim razem prawie tylko w Święta się udaje... Może za roku już będzie inaczej.
Mimo to dla wszystkich jeżdżących na desce i czasami wchodzących na mego bloga- zdrowych i spokojnych świąt, oraz śnieżnego 2014, niech i śnieg nas zasypie i zajawka nie zginie. Do zobaczenia w górach.


foto:Marek Ogień

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

28.12.2013 :: 07:56 Komentuj (1)

Po wigilijny srogim opadzie i szarym freeridzie zawitało do nas słońce. Świeży śnieg po wyshapeowaniu idealnie wpasował się w twarde ściany superpajpu tworząc rynnę tak przyjemną jak wanna z bąbelkami. Warunki do jazdy są ideolo i korzystam z nich ile się da.{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

29.12.2013 :: 08:10 Komentuj (0)

Ostatnio na swoich fajpejdżach FB dwóch fotografów- Rafał Wielgus i Lucek z którymi mam czasem przyjemność współpracować wrzuciło po jednym moim zdjęciu z krótkim opisem. Zdjęcia te zrobiliśmy już jakiś czas temu i niestety nigdy nie ujrzały światła dziennego. 
Zdjęcie Rafała (rok chyba 2007) jest jednym z moich ulubionych- zła pogoda, szary dzień, resort zamknięty, z domu nie chce się wychodzić... My i tak znaleźliśmy sobie świetne miejsce do jazdy (betonowy bowl w Breck) i strzelili świetną fotę. Żadne inne moje zdjęcie nie pokazuje tak bardzo ile deskorolki jest w snowboardzie.
Fota Lucka za to przypomina mi o świetnej nocnej sesji z Przyjaciółmi niedaleko domu. Pamiętam dokładnie każdy moment tamtego wieczoru/nocy - szukanie miejscówy, budowanie QP, targanie wyciągary na miejsce, wpadanie do wodnych pułapek, odpalenie po kilka trików (m.in ten fs air) i zasłużone piwko na koniec połączone z planami na następny dzień. 

Sprawdźcie zdjęcie i opis Rafała

"Michał „Brelok” Ligocki to naprawdę ciężko pracujący zawodnik, realizując plany treningowe nie jeździ sobie jak chce i gdzie chce. Pewnego razu wracając z deski znaleźliśmy bowl, nie mieliśmy deskorolki, ale to dobrze. Brelok zrobił bardzo stylowy backside noseblunt. Byłem pełen podziwu nie dla triku, ale że po całym dniu naprawdę ciężkiej jazdy miał w sobie tyle zajawki, że chciał jeszcze jeździć i mi pozować. Breckenridge, Colorado"

Oraz co do pokazania i do powiedzenia ma Lucek. Rok 2010

Michal Ligocki nie za często można spotkać na streecie ale jak już się chłop pojawi to zawsze zadziwia i wyjaśnia wszystkich swoim niesamowicie wszechstronnym skillem do jazdy praktycznie w każdych warunkach. Michał marnujesz się nam tej rynnie!;) 
Oprócz miejskich prześlizgów ostatnio Brelok wraz z ekipą lubi sobie także zdrowo po tegesować! Czek it huge fan! - http://vimeo.com/79660584 
Wkrótce więcej ulicznych przygód naszego ulubionego olimpijczyka!

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

archiwum


2022styczeń
2021grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2020grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2019grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2018grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2017grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2016grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2015grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2014grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2013grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2012grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2011grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2010grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2009grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2008grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2007grudzień listopad październik

linki

Brelok- official blog 1242 Burn Quicker - Racja zdrowia APO Snow Image Map