03.12.2012 :: 04:50 Komentuj (4)


Patrząc na ten time laps powraca mi do głowy pytanie czy kiedyś w PL będziemy mieli taką rynnę? Tak to się robi w USA, wiadomo realia inne, ale nie wierzę, że u nas nawet połowy z tego nie jesteśmy w stanie usypać/wykopć{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

05.12.2012 :: 00:26 Komentuj (0)

Grudzień i połowę styczni spędzam za oceanem. Zapowiada się intensywnie i mam nadzieję, że będzie progresywnie. Jeżdżę aktualnie w Copper mountain, Colorado . Śniegu naturalnego nie ma tuż żadnego. Mimo to Amerykanie naprodukowali tyle sztucznego, że 7 metrowy idealnie wyshapowany half-pipe działa jak złoto. Trochę jest tłok żeby się do niego wbić, bo jak na razie jest to jedyny dostępny pajp na świecie i jeżdżą na nim wszyscy- Lago, Vito, Mitrani, Kokubo, Haller itd. Myślę, że będzie dobrze na tym wyjeździe.


Sezonówka, w dobrej miejscówce{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

05.12.2012 :: 01:03 Komentuj (0)

W najnowszym "Przekroju" znajduje się krótki wywiad ze mną. Zainteresowanych zapraszam do kiosków po numer z Peją na okładce.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

06.12.2012 :: 09:03 Komentuj (5)

Jak widać na załączonym obrazku tłok na pajpie w Copper jest spory, ciężko się wbić, ale jak już się uda, to się w nim bardzo fajnie jeździ i można trochę polatać. 
Foto pstryknięte z biegu małpką, może niebawem uda się ustrzelić coś lepszego.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

09.12.2012 :: 00:41 Komentuj (0)

W tym roku z wyborem sprzętu nie miałem większego problemu. 


Po testach kilku modeli desek APO najbardziej przypasował mi COINCOIN 155. Jest to pro-model francuskiego zawodnik Gerome Mathieu, który robi taki snowboarding jaki mi najbardziej odpowiada, czyli skocznie i puchu. Ja do tego dodaję jeszcze pajp i tu też ta decha dobrze się sprawdza. Super do zabawy w parku jak i na stoku. Sprawdź techniczne szczegóły Tutaj
Natomiast na tzw. "minishred" i ewentualny jibbing/street biorę SELECTA 153, miękka deska, która szybko reaguje i można nią bardzo precyzyjnie sterować.
W 2012/2013 zapinam wiązania APO Team z systemem "dual entry system". Jest to wygodne rozwiązania, odpinam i zapinam wiązania to z tyłu przez highback, a to normalnie paskami nie ruszająć "backa", wszystko w zależności od sytuacji jak mi wygodniej i szybciej. Wiązani są solidnie wykonane, przyjemne miękkie materiały, a co najważniejsze trzymają nogę super solidnie.

Moje buty to NIKE ZOOM KAIJU. Nike tak jak w innych sportach, których jest częścią, taki w snowboardzie ma jedne z najlepszych dostępnych produktów. Cały miniony sezon przejeździłem w tym modelu i nigdy się na nich nie zawiodłem. Jak tylko zobaczycie snowboardowe NIKE na półkach, to nie ma się co zastanawiać tylko je brać. Mógłbym w nich być 24/7 i też by było zajebiście. 


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

11.12.2012 :: 01:05 Komentuj (1)

Fs lien na pajpie w Copper mnt.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

13.12.2012 :: 04:51 Komentuj (1)

Wrzucam, to zdjęcie aby zapamiętać ten kontrast jaki Amerykanie tutaj zrobili. Przypome tylko 0 naturalnego śniegu, a super pajp (7m ściana) gotowy na wyznaczoną dużo wcześniej datę.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

14.12.2012 :: 07:17 Komentuj (0)

Jadąc dziś busem na deską, kierowca puszczał całkiem fajne rpowe kawałki. M.in. Gangstarra. Z taką nut z rana od razu chce się dwa razy bardziej jeździć.{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

14.12.2012 :: 20:04 Komentuj (0)

Dni w Colorado upływają mi tu całkiem spokojnie i co mnie cieszy najbardziej to to, że również progresywnie. Można by w nich znaleźć nawet lekki schemat:

Poranna zamułka i rozkminka trików na nadchodzący dzień

Kilka godzin jazdy w dobrym warunie

I wieczorne atrakcje z ekipą. Tu akurat wybraliśmy się na najlepsze steki w okolicy, gdzie każdy sobie sam wybiera steka i przyrządza go na grilu wg własnych upodobań. Będziecie kiedyś w Kolorado to śmiało odwiedźcie Mint stakehouse

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

17.12.2012 :: 08:21 Komentuj (0)

W ramach day off, wybraliśmy się całą bandą na mecz NBA- Denver Nuggets vs. Memphis Grizzlies. Widowisko było na najwyższym poziomie. Sam mecz nie odbiegał od tego co pokazują w TV, a w przerwach czy time out maskotka Rocky wraz z cheerliderkami robili taki show, że nawet do kibla szkoda był się wybierać. Ceny biletów może niskie nie były, ale na takie widowisko myślę, że dobrze wydaliśmy nasze pieniądze. Jak będzie szansa to może jeszcze raz się wybierzemy.był i Święty Mikołaj. Trochę jednak zajęty, w dodatku zatrzymał dla siebie prezenty.

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

17.12.2012 :: 08:36 Komentuj (0)

Trudna jest ta jazda w pajpie. Ciężka. Super techniczna. Czasem monotonna. Ryzykowna bo ściany z lodu prawie czystego a latać chce się wysoko. Nie ma miejsca na błędy. Dobrych pajpów na świecie nie wiele. Wszystkie daleko od domu. Poziom w Polsce niski, na Świecie wysoki. O deskę trzeba dbać, szanować i krawędzie ostrzyć. Do tego jeszcze dochodzi tłok snowboardzistów i narciarzy w każdej dobrej dostępnej rynnie. 
Często takie czarne myśli mi przez głowę przechodzą, ale jak siądzie dobry przejazd czy nawet triczek jeden, jak ta 9-tka poniżej to wszystko robi się jaśniejsze i chce mi się jeszcze raz podejść.


{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

20.12.2012 :: 23:58 Komentuj (1)

Bardzo mi miło donieść, że zdjęcie z mojego październikowego wyjazdu do Hintertux zrobione przez Marka Ognia wylądowało na okładce nowego numeru naszego jedynego magazynu snowboardowego "Snowboard MDS".
Cieszę z tej okładki, zwłaszcza, że jest to wydanie jubileuszowe (15lat święci w tym roku Snowboard MDS) oraz z tego, że moja już długa i całkiem owocna współpraca z Ogniem została zauważona i tak wyróżniona. Mam nadzieję, że w tym roku też z nim spędzę sporo czasu na śniegu i będziemy mogli dostarczać jeszcze więcej dobrych fot.

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

23.12.2012 :: 03:49 Komentuj (1)

Idealne danie na koniec Świata. Smakowało jak się patrzy. Świat się nie skończył więc pewnie jeszcze na nie jedne się wybierzemy

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

23.12.2012 :: 04:29 Komentuj (0)

Kilka rund w pajpie z gopro sobie zrobiłem. Kredyty w tym wypadku wyglądają tak:
Rider: Michał Ligocki
Photographer: Michał Ligocki{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

26.12.2012 :: 07:08 Komentuj (0)

Mimo iż od lat sporo podróżuję, to jednak na święta zawsze wracałem do domu. W tym roku, ze względu na start w Pucharze Świata początkiem stycznia w Copper, postanowiliśmy zostać w Stanach i tu w miarę możliwości świętować. Podzieliliśmy się na grupy, które przygotowywały różne potrawy zazwyczaj spożywane u siebie w domach. Ostatecznie wyszło bardzo dobrze i przyjemnie, jedzenie było świetne, atmosfera bajeczna i ekipa jaka się u nas zebrała jest niemalże nie do powtórzenia. 
Wszystkiego najlepszego.

{tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

27.12.2012 :: 08:31 Komentuj (0){tytul_wpisu} -Michał Brelok Ligocki - Komentarze

archiwum


2022styczeń
2021grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2020grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2019grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2018grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2017grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2016grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2015grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2014grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2013grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2012grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2011grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2010grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2009grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2008grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń
2007grudzień listopad październik

linki

Brelok- official blog 1242 Burn Quicker - Racja zdrowia APO Snow Image Map